גידול תוכים בבית

גידול תוכים בבית

יוני 26, 2018 0 By PWC

למה לגדל תוכים בבית?

1. תוכים הינה חיית מחמד שנוח מאוד לגדל אותה לעומת כלב או חתול. זה לא דורש ממכם מאמץ יותר מדי גדול. גם הניסיון בגידול לא כל כך רלוונטי כשמדובר בתוכים כי הכל הרבה יותר פשוט.
2. התוכים תמיד חוקרים את הסביבה שלהם ואוהבים לשחק עם הסובבים אותם. כך נוצר חיבור טוב בין התוכי לבין הבעלים שלו. אם יש לכם ילדים, הם יתחברו אל התוכי במהירות.
3. התוכים נחשבתם לחכמים לעומת סוגי ציפורים אחרים. יש כאלו תוכים שיודעים לדבר או לשרוק. זה בהחלט מהנה מאוד.

כמה תוכים כדאי לגדל?

התשובה הטובה ביותר לשאלה הזו היא על פי היכולת שלכם. אם אין לכם הרבה זמן פנוי לבלות עם התוכי ורוב שעות היום אתם עסוקים, מומלץ להביא זוג תוכים. כך תוכי אחד לא ישתעמם לבדו במהלך כל שלבי היום ויהיה לו עם מי לשחק. חשוב מאוד לדאוג לכלוב גדול בהתאם למספר התוכים. כך הם יוכלו לעוף ולהתנועע בחופשיות.

איפה מגדלים את התוכי

חשוב שבבית שלכם יהיה מקום לכלוב. לאחר שהחלטתם על סוג תוכי, צריך להתאים לו את סוג כלוב. לכל סוג של תוכי יש כלוב שונה שמתאים לו. חשוב תמיד לדעת שככל שהכלוב של התוכי גדול יותר כך טוב לו כי יש לו מרחב. הכלוב חייב להיות ממוקם באיזור ללא רוח ושמש. אסור שהאיזור יהיה רטוב אלא חשוב לשמור על יובש.

מזון של תוכי

כמו כל חיית מחמד ואפילו בני אדם, גם התוכים אוהבים גיוון של מזון. זה יכול לתרום להם בצורה בריאותית ולשפר את אורח חייהם. בנוסף, מזון איכותי משפר את המראה של התוכים.
בסיס המזון לכל התוכים היא תערובת זירעונים. בכל חנות חיות תוכלו למצוא את המוצר הזה.
מה אסור לתת לתוכים? שימו לב כי המאכלים הבאים אסורים ויכולים לגרום למותם של התוכים: שוקולד, אבוקדו ועגבנייה.

פעילות

חשוב מאוד לשחרר את התוכי במהלך שעות היום. זה תורם להתפתחות ולבריאות שלהם. כמו שאמרנו בתחילת המאמר, התוכים מאוד אוהבים לחקור את הסביבה שלהם. חשוב מאוד לנהוג בזהירות כאשר התוכי מחוץ לכלוב, תנו להם את ההגנה המקסימלית בסביבה שלהם.