איך לבחור מזון לכלבים

איך לבחור מזון לכלבים

יוני 26, 2018 0 By PWC

המזון שהכלב שלך אוכל משפיע רבות על בריאותו ועל מצבו הפיזי, לכן חשוב שתבחרו את האוכל שמתאים לו בהתאם לסוג הכלב, גודלו וגילו. קיים מגוון רחב של אוכל לכלבים כאשר ההבדלים בין המוצרים השונים הם באיכות, במרכיבים ובמחיר.

אם מדברים על גורים אז קיים מזון מיוחד להם שמאופין בשיעור גבוה של שומן ורכיבים נוספים הנמצאים בחלב האם. מזון זה גם מגיע בכופתאות קטנות יחסית בהתאם ללסתותיהם הקטנות של הגורים.

אם מדברים על כלבים מבוגרים אז המזון יכיל כמות מופחתת של שומן כדי לשמור על משקלו של הכלב. אם הכלב שלך סובל מבעיה בריאותית כמו עודף משקל, בעיות מעיים, נשירת שיער ועוד, יתכן שתאלץ לתת לו מזון רפואי בהמלצת הוטרינר. מזון זה אמור להינתן בהתאם לאופי הבעיה הרפואית והוא יקר במיוחד. כאשר הכלב אוכל טוב אתה תראה זאת תוך זמן קצר: הכלב יהיה פעיל ואנרגטי, יהיה לו תיאבון, הוא יעשה את צרכיו בתדירות קבועה ופרוותו תהיה מבריקה. כאשר אתה בוחר באוכל לכלבים מומלץ אתה למעשה מראה כמה שהכלב משמעותי עבורך וכמה חשוב לך לשמור על אורח חייו.

איך בוחרים מזון איכותי לכלב

יש מספר פרמטרים כדי לבחור אוכל מומלץ לכלבים.

המזון צריך להכיל בשר בשיעור של כשליש מהפורמולה. הרכיב המרכזי ברוב הפורמולות הוא עוף, אך דגים וכבש נחשבים כרכיבים איכותיים יותר. מזונות איכותיים יכילו גם אורז, שיבולת שועל ולעיתים אף דגנים מלאים וכן תוספי תזונה כמו ויטמינים ומינרלים החיונים לתזונתו של הכלב.

חשוב כמובן שהכלב יאהב את המזון. לא יעזור שתביא את האוכל הכי איכותי בעולם אך הכלב לא ירצה לאכול אותו. לכן כדאי שתיקח דוגמית ממספר מזונות נבחרים ותבדוק לאיזה מהם הכלב מתחבר, ורק לאחר מכן תקנה שק גדול של המזון המועדף על הכלב. יתכן גם שהכלב אלרגי לרכיבים מסוימים במזון כמו עוף או דגנים ובמקרה זה תצטרך לרכוש לו מזון שאינו כולל את הרכיבים שלהם הוא אלרגי. כאשר הכלב לועס את כופתאות המזון היבשות של מזון איכותי יש לכך ערך נוסף, הכלב מנקה כך את אבן השן המצטברת על שיניו.