איך לבחור מזון לחתולים

איך לבחור מזון לחתולים

יוני 26, 2018 0 By PWC

כשבוחרים מזון לחתול שלכם, זו החלטה חשובה וצריך להשקיע מחשבה כי בסופו של דבר מדובר בחיית המחמד שלכם. מזון איכותי לחתולים יכול למנוע כל מיני מחלות או בעיות בריאותיות.

בשוק המזון לחתולים ניתן למצוא שפע של סוגי מזון. ישנם מזונות זולים, פרימיום וסופר פרימיום. מה כל זה אומר? ככל שרמת המזון גבוהה יותר כך החתול שלכם מקבל מזון איכותי יותר. הערכים התזונתיים במזונות פרימיום טובים משמעותית ממזונות זולים יותר שמכילים מרכיבים זולים ולעיתים תחליפי מזון.

ההחלטה על בחירת המזון לחתול שלכם היא חשובה מכיוון שהבחירה הזו תלווה אותו למשך שנים.

איפה מתחילים?

הדבר הראשון שלפיו בוחרים מזון לחתולים הוא שכבת הגיל של החתול.
מזון לגורים – מזון יבש שמכיל הרבה קלוריות. זה בעיקר מזון שיתרום להתפתחות מהירה של גור חתולים.
מזון לבוגרים – מעל חצי שנה. בשלב זה, המזון מכיל מגוון מרכיבים שחיוניים לחתול כגון חלבונים, ויטמנים, פחמימות ועוד. ישנם טעמים שונים לסוג מזון זה, כך שכל פעם אפשר לקנות משהו אחר לחתול ולראות למה הוא הכי מתחבר.
מזון למבוגרים – מעל גיל שבע שנים. מזון זה מכיל פחות קלוריות ויותר חלבונים. האוכל מותאם במיוחד לחתולים מבוגרים בגלל ההזדקנות שלהם.

מה חשוב לבדוק במרכיבי המזון?

כשאתם נמצאים בחנות חיות מחמד ובוחרים אוכל לחתול שלכם, שימו לב למרכיבי המזון שנמצאים על האריזה. איך תוכלו לדעת איזה מזון הוא איכותי?

חלבונים – מומלץ לקנות שק מזון המכיל לפחות 30% חלבון. תמיד תדעו שככל שיש יותר חלבון ככה המזון יותר איכותי ובריא.

להימנע מתחליפי עוף – שימו לב שלא מצויין על שק האריזה "שיירי עוף" או "קמח עוף". אלו הם מרכיבים לא מומלצים במיוחד ואם אתם נתקלים בזה, תעברו לבא בתור.

תירס ואורז – מרכיבים לא מומלצים במיוחד. כמו שלבני האדם יש "מזון תעשייתי" כך זה גם אצל החתולים. ככל שיש פחות תירס סויה ואורז במזון כך טוב יותר.

צבעי מאכל – לא מומלץ להביא לחתול שלכם אוכל אשר מכיל צבעי מאכל או משפרי טעם. זה רק מצביע על כך שהאוכל אינו מספיק איכותי ובריא לחתול.